Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Otobüs Firmaları

Türkiye’nin en seçkin, en popüler ve en çok tercih edilen otobüs firmalarını sizler için derledik. Popüler otobüs firmaları hakkında kısa bilgiler edinebilirsiniz.

Süha Turizm

Süha turizm 2007 yılından beri hizmet veren Kayseri menşeili bir otobüs firmasıdır. Firmanın kurucusu Süleyman Hamurcu'dur. Firma isminide sahibinin isim ve soyisminden almaktadır. 50'ye yakın aracı ile günümüzde de ilk günki kalitesini bozmadan seferlerine devam etmektedir.

Metro Turizm

1992 senesinde Galip Öztürk tarafından faaliyete geçirilmiş otobüs firmasıdır. Türkiye'nin en çok tercih edilen ve en büyük firmalarından biridir. 800'ün üzerinde noktaya seyahat gerçekleştirmektedir. Türkiye'nin her yerinden metro ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Kamil Koç Turizm

Hizmet vermeye başlayalı neredeyse 100 yıl olacak olan Kamil Koç Turizm'in kuruluş tarihi 1926'dır. 8000 çalışanı ile 67 şehire 271 ilçeye güzergah düzenlemektedir. Firma isminide aldığı Kamil Koç tarafından kurulmuştur. Türkiye'nin en büyük otobüs firmaları arasında yer almaktadır.

Nilüfer Turizm

2005 yılında Hüseyin Kayapalı tarafından kurulan Nilüfer Turizm'in genel merkezi Bursa şehrimizdir. Nilüfer Turizm 420 durak arasında seferler düzenlemektedir. Tecrübeli ve profesyonel kadro ile çalışan firma günümüzde de seferlerine hız kesmeden devam etmektedir.

Pamukkale Turizm

Fikir olarak 1931 yılında meydana gelen firma. Tam anlamıyla 1692 yılında kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. Hüseyin Mazlum Bababalım tarafından kurulmuş ve faaliyetlere geçmiştir. Günümüzde Türkiye piyasasında oldukça önemli yere sahip olan firma kalite ve güvenin adresidir.

Varan Turizm

70 seneyi aşkın süredir karayolu taşımacılığı yapmakta olan ve bu konuda bir hayli tecrübeli Varan Turizm, 1946 yılında kurulmuştur ve merkezi İstanbul'dur. Kurucusu Nevzat Pekuysal'dır. 135 adet otobüsü ve titiz çalışan eleman kadrosu ile müşterilerini memnun etmektedir.

Balıkesir Uludağ

Fehmi Şengörenoğlu tarafından Balıkesir'de kurulmuştur. Faaliyetlerine 1973 yılında başlayan firma günümüzde karayolu taşımacılığında önemli yere sahiptir. Geniş filosu ve tecrübeli çalışanları ile sektörde emin adımlarla ilerleyip müşterilerin memnuniyetini kazanmaktadır.

Fındıkkale Turizm

Fındığın memleketi olan Giresun ilinin Bulancak ilçesinde kurulan firma, Sabri Karataş tarafından 1986 yılında kurulmuştur. Genç filosu ve tecrübeli çalışanları ile müşterilerinin güvenini sağlamakta ve sevdiklerine kavuşturmaktadır. Karadeniz bölgesinde oldukça popüler firmadır.

özkaymak Turizm

Firma merkezi Konya olan Özkaymak Turizm, 1960 yılında Rahim Özkaymak tarafından kurulmuştur. Firma isminine sahibinin soyisminden almaktadır. Türkiyenin 7 bölgesinin 5'inde faliyet göstermekte ve göstermeye tam gaz devam etmektedir.